![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11611063
*
nr 1161 1063
Spegel
Nutida, 148x78
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2018
kl 18:58:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 09:22:34
1
100 kr
12/2 17:52:56
2
300 kr
12/2 18:20:16
3
200 kr
12/2 18:20:16
2
250 kr (Budbetjänt)
12/2 18:36:25
4
350 kr
12/2 18:53:43
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1161 1063
Spegel
Nutida, 148x78
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/2 09:22:34 | 1 | 100 kr |
12/2 17:52:56 | 2 | 300 kr |
12/2 18:20:16 | 3 | 200 kr |
12/2 18:20:16 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
12/2 18:36:25 | 4 | 350 kr |
12/2 18:53:43 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53